Головна » Статті » Книга рекордів Гіннеса » Досягнення

Найшвидший реактивний військовий літак
Найшвидшим у світі реактивним військовим літаком є радянський винищувач МіГ-25, що носить в НАТО кодову назву Foxbat. Одномісний МіГ-254а має розмах крил 13,95 м, його довжина - 23,82 м, розрахункова максимальна злітна маса - 37,4 т. Швидкість розвідника МіГ-2548, зафіксована радаром, виявилася рівною 3,2 швидкості звуку (3395 км / год). Серійне виробництво літаків тривало протягом 16 років. Побудовано 1 186 літаків МіГ-25 всіх модифікацій. На МіГ-25 було встановлено 29 світових рекордів. Винищувач перебуває на озброєнні військ ППО ряду держав СНД, а також Алжиру, Лівії, Сирії, Іраку та інших країн.


6 вересня 1976року перехоплювач МіГ-25 був викрадений льотчиком ВПС СРСР Віктором Беленком до Японії (м. Хакодате). Після цього протягом багатьох років у далекосхідних частинах стали заправляти літаки з розрахунку, щоб пального не вистачило літаку до найближчого іноземного аеропорту. [1] Було також модернізовано бортове обладнання та озброєння; новий літак став випускатися з індексом МіГ-25ПД, а всі, хто стоїть на озброєнні МіГ-25П були доведені до рівня МіГ-25ПД і отримали позначення МіГ-25ПДС. Існує думка, що викрадений літак потрапив у руки американських авіаконструкторів, які вивчили машину і на основі отриманих даних сконструювали американський F-15. Однак ця думка спростовується тим, що F-15 був прийнятий на озброєння в тому ж 1976 році, а перший політ зробив у 1972року у. Так чи інакше, радянський уряд ухвалив рішення про глибокої модернізації літака. Новий літак, що став ще більш сучасним та ефективним, був прийнятий під індексом МіГ-31.
Після того, як літак, вкрадений Біленком, повернули СРСР, він був відправлений на вивчення на Горьківський авіазавод, а потім у розібраному стані — у Даугавпілське Вище військове авіаційне інженерне училище. У ДВВАІУ літак використовувався в якості тренажера, а в кінці 1980-х років був списаний і розібраний на сувеніри.
Категорія: Досягнення | Додав: X-Ray (10/Лют/2012)
Переглядів: 7933 | Теги: Foxbat, Біленко, МіГ-25, Найшвидший реактивний військовий лі | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]