Головна » 2012 » Лютий » 17 » Чому комарі кусають і чому їх укуси сверблять?
01:08
Чому комарі кусають і чому їх укуси сверблять?


Не всі комарі кусаються. Самці комарів проводять свої дні, мирно попиваючи квітковий нектар. Самки теж не проти того, щоб поласувати нектаром. Але перед тим, як відкласти яйця, самкам деяких видів комарів необхідно напитися теплої крові. Великі, незграбні людські істоти - прекрасне джерело теплої крові. Комарі знаходять людей по рухах, по теплу, яке ми випромінюємо і по запаху. Коли комар пролітає мимо нашого вуха, ми чуємо високу дзвінке гудіння, це звук від роботи крихітних комариних крилець. Вчені вважають, що дзижчання приваблює особин протилежної статі, але воно особливо втомлює нас ночами, коли спека і так не дає спати. На думку вчених, комарі найчастіше виходять на своє криваве полювання саме по ночах. На світанку протиборчі сторони можуть заспокоїтися і поспати, замість того щоб обмінюватися смертельними ударами.
 Зробивши м'яку посадку на поверхню шкіри людини, комар легенько постукує хоботком по ній, наче стукає в двері. Хоботок комара більше схожий на рило. Потім, піднявши волосисту губу, комар акуратно встромляє у шкіру свій стилет, порожнистий усередині. Своїм хірургічним інструментом комар намацує дрібні вени і капіляри в пошуках крові. Процес насичення комара кров'ю триває менше хвилини. Перш ніж почати смоктати кров через соломку, комар вводить в кров спеціальну речовину, яке попереджає її згортання (щоб кров не згорнулася, поки комар її смокче). Комар може проковтнути крові в чотири рази більше, ніж важить сам. В кінці кривавого комариного обіду його шлунок неймовірно роздутий. Якщо поспостерігати за обідаючою на вашій руці самкою, то до кінця обіду кров просвічує через стінку комариного живота. За словами одного зоолога, насмоктавшись крові комар виглядає, як червона куля на різдвяній ялинці.
 

 Кусаються лише самки комарів.
 Краще, звичайно, не спостерігати за комарем, а просто його прибити. Разом зі слиною це кровоссальні може внести вам в кров інфекцію, яку комар переносить від однієї своєї жертви до іншої. Найсерйозніша хвороба, яку переносять комарі - малярія. У світі малярією страждають 300 мільйонів чоловік, переважно в країнах з тропічним кліматом. Насмоктавшись крові, самка комара виймає з проколу свою трубку і відлітає. Якщо це був ваш перший у житті комариний укус, то ви взагалі нічого не відчуєте і ніколи не дізнаєтеся, що вашою кров'ю пообідали. Але якщо це не перший контакт з комаром, то організм вже став чутливим до білків, які містяться в комариний слині. Місце укусу буде набрякати і свербіти, тобто розвинеться алергічна реакція. Якщо укуси будуть повторюватися дуже часто, то організм може звикнути до комариний білків. Наприклад, деякі дослідники, що працюють з комарами, були покусані комарами стільки разів, що втратили чутливість до білків їх слини і укуси перестали набрякати і свербіти.
 Комар може проковтнути крові в чотири рази більше, ніж важить сам.
 Самка комара п'є кров, тому що в ній містяться у великій кількості амінокислоти - будівельні блоки білків, які необхідні для повноцінного розвитку яєць. Насмоктавшись крові, самка може відкласти близько 100 яєць. Якщо самку позбавити кров'яного раціону, то вона все одно відкладе запліднені яйця, але їх буде не більше десяти, а частіше тільки одне. Хоча нам не дуже подобається усвідомлювати, що теплими літніми вечорами нас їдять живцем, треба все ж сказати, що людина зовсім не найулюбленіше блюдо комара. Людська кров містить мало амінокислоти ізолейцину, яка необхідна для формування яєць. Тому для комара краще кров буйвола або пацюка. Але людина витіснила тварин зі звичних місць проживання, тому комарам доводиться залежати від нас. Ми надаємо їм житло (непотрібні пляшки і бляшанки, старий одяг) і їжу (власну теплу кров). Ми не буйволи, але становище зобов'язує ...
Категорія: Чому...? | Переглядів: 6321 | Додав: X-Ray | Теги: укус, кров, Не всі комарі кусаються, Самки комарів | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]