Головна » Архив новостей

До 1952 року ніхто не знав, які фізичні процеси відбуваються в сплячому головному мозку. Більшість вчених вважало, що сплячий мозок інертний, спокійний і неактивний. Ось тоді-то студент-випускник з Чикаго Юджин Азерінский зареєстрував електроенцефалограму у свого сплячого восьмирічного сина, щоб «послухати», що скаже його сплячий мозок. Електроенцефалограма вловлює слабкі електричні струми, які виробляються клітинами мозку. Прилад електроенцефалограф реєструє коливання цього струму на розмотуваної паперовій стрічці. Те, що він виявив, дуже його здивувало. Кожні кілька годин сну перо приладу починало викреслювати на папері вертикальні криві в божевільному темпі. При цьому очі хлопчика під закритими століттями починали швидко рухатися. Під час одного з таких сплесків електричної активності Азерінский розбудив хлопчика, і той розповів батькові, що в цей момент він бачив сон. Приблизно 20 відсотків тог ... Читать дальше »
Категорія: Чому...? | Переглядів: 6028 | Додав: X-Ray | Дата: 16/Лют/2012 | Коментарі (0)Коли падає град, дах і водостічні труби трясуться від жахливого гуркоту, град може викликати руйнування. Градини здатні наскрізь пробити крило літака, побити врожай пшениці, град вбиває коней, корів та інших домашніх тварин. За короткий час може випасти такий рясний град, що він покриє землю суцільно. Бурхливі потоки виносять після сильного граду скупчення льоду довжиною і шириною до двох метрів. Маленькі градини часто мають круглу форму. Вони падають на землю, як маленькі більярдні кулі. Але буває, що форма градин має незвичайні обриси: то сонечко з промінчиками, то заморожена буква «X». Різні форми обумовлені вітром, що дує високо в повітрі утворюється градину.
Найбільша градина, яку коли-небудь бачили, впала у вересні 1970 року близько Коффейвіля, штат Канзас. Вона була в діаметрі більше 40 сантиметрів, важила близько 800 грамів, з неї в різні боки виступали крижані шипи. Цей безформний шматок льоду нагадував ... Читать дальше »
Категорія: Природа | Переглядів: 6435 | Додав: X-Ray | Дата: 15/Лют/2012 | Коментарі (0)


Це дійсно блискуче багатобарвне сяйво на небі. Типове північне сяйво виглядає як сяюча фіранка, яка переливається синьо - зеленими вогнями з вкрапленнями рожевого і червоного. Ці кольорові льон ти мають ширину до 160 кілометрів, а довжину до 1600 кілометрів. Танцююче в темному небі, як язики полум'я, північне сяйво - зачаровує і чарує видовище. Північне сяйво відбувається на Землі. Але викликано воно процесами, що відбуваються на Сонці. Ось як це виходить.
Сонце - це розпечена газова куля, що складається з атомів водню і гелію. В ядрі цих атомів знаходяться частинки, що називаються протонами. Навколо протонів обертаються інші частинки. Вони називаються електронами. Протони несуть одиничний позитивний заряд, електрони - негативний. Хмара над гарячого газу, огортає Сонце (сонячна корона), постійно викидає в простір у всіх напрямках частки і осколки атомів. Ці шматочки летять в космосі з ... Читать дальше »
Категорія: Природа | Переглядів: 5704 | Додав: X-Ray | Дата: 14/Лют/2012 | Коментарі (0)Людське спілкування і мова на перший погляд настільки прості, і природні, що багато хто навіть не замислюються над складністю процесів, які відбуваються в організмі при цьому. Люди, які страждають заїканням, як ніхто знає і цінує всю чарівну і недосяжну простоту передачі думки голосом. Адже заїкуватість породжує багато комплексів переслідують людину, обмежує трудову сферу діяльності, обмежує комунікативні здібності зовсім не заслужено. Що таке заїкання? Мова людини, є результатом складних фізичних і психологічних процесів протікаючих в організмі, формується на рівні безумовних рефлексів. При її формуванні, на фізичному рівні, задіюються: живіт, грудна клітка, гортань, язик, рот, ніс, піднебіння, губи, зуби. Це тільки на фізичному рівні, і м'язами всіх цих органів необхідно чітко керувати, формуючи ті чи інші звуки. Заїкання це результат збою в роботі хоча б одного зі складових мови, причому як фізичному, так і ... Читать дальше »
Категорія: Чому...? | Переглядів: 4096 | Додав: X-Ray | Дата: 14/Лют/2012 | Коментарі (0)


За даними ВЦІОМ в результаті опитування, проведеного в лютому 2011 року, з'ясувалося, що кожен другий інтернет-користувач повідомляє про себе неправду в соціальних мережах. Половина користувачів соцмереж хоча б раз повідомляла про себе недостовірні дані - найчастіше це дані про вік, імена, дані про соціальний статус, захоплення і т.п. При цьому, чим молодше користувач, тим частіше він не повідомляє про себе всіх даних, або повідомляє завідомо недостовірні - старші користувачі частіше повідомляють про себе всю правду, розраховуючи знайти реально знайомих людей, а не нові знайомства. Як правило, найчастіше користувачі замовчують про рівень свого доходу і сексуальних відносинах, віросповідання, політичні погляди, місце роботи. При цьому лідирують за частотою містифікацій такі дані як справжнє ім'я, стать, вік, захоплення, опис власної зовнішності, освіта, посада, музичні і художні уподобання. Найчастіше під вигаданим ім' ... Читать дальше »
Категорія: Людина | Переглядів: 4027 | Додав: X-Ray | Дата: 10/Лют/2012 | Коментарі (0)Гикавка - мимовільний, звичайно стереотипно повторюється короткий інтенсивний рефлекторний вдих при закритій або різко звуженій голосовій щілині, обумовлений раптовим скороченням діафрагми. Кожен акт гикавки супроводжується штовхоподібним випинанням живота і характерним звуком, якщо голосова щілина не повністю закрита. Гикавка виникає в результаті спазматичного скорочення діафрагми легені. Такі скорочення у нормальної людини можуть з'явитися з кількох причин: переповнення шлунка - переповнений їжею шлунок починає тиснути на діафрагму, в результаті чого вона починає судорожно скорочуватися переохолодження легень і нервів - якщо в легені надходить черезчур холодне повітря, починається його судорожне виштовхування назовні, тобто гикавка нервових стерсів - іноді гикавка виникає в результаті порушення вегетативної регуляції, яка супроводжує стресове перрезбудження мозку Гикавка може бути симптомом різних захворювань і зрід ... Читать дальше »
Категорія: Чому...? | Переглядів: 5146 | Додав: X-Ray | Дата: 08/Лют/2012 | Коментарі (1)Позіхання - реакція організму на брак кисню в головному мозку. При засипанні частота дихання автоматично зменшується, тому що енергії у сні потрібно менше, ніж при стані. Якщо ж у цей час намагатися не спати, в мозку починається нестача кисню. Щоб це виправити осіб (втім, як і тварини) позіхає. У момент позіхання обсяг надходить у легені повітря збільшується. Позіхання може настати і у спить людина, якщо він знаходиться в задушливому приміщенні. Концентрація кисню і вуглекислого газу в крові реєструється спеціальними хеморецепторами (чутливими до хімічного складу крові клітинами), які знаходяться в місці роздвоєння сонної артерії (каротидне тіло) або безпосередньо в головному мозку. Сигнали від рецепторів йдуть в мозок і там обробляються. Головний регуляторний центр дихання знаходиться в довгастому мозку. Цей центр може працювати самостійно, однак у нормальної людини він знаходиться під постійн ... Читать дальше »
Категорія: Чому...? | Переглядів: 5428 | Додав: X-Ray | Дата: 08/Лют/2012 | Коментарі (0)

«Ущелина Левові Врата» (Lions Gate Gorge) - назва гігантської художньої композиції, намальованої художником Ху Ксінгхау (Qi Xinghua), яка є, на думку Книги Рекордів Гіннеса, найбільшою 3D картиною в світі.Приголомшлива художня композиція, намальована водостійкими фарбами перед гіпермаркетом міста Гуанчжоу (Китай), просто приголомшує уяву своїми розмірами: малюнок на асфальті - 23 метра в ширину і 32 метра в довжину, а зображення заднього плану намальовано на стіні ближніх будівель і його висота 6 метрів. Загальна площа займаної 3D малюнком території 892 кв. метра. Ущелина Левові Врата виглядає так реалістично, що проходять по намальованому мосту люди кажуть, що відчували запаморочення і підступає до горла нудоту. «Я дуже боюся висоти і, хоча розуміла, що це всього лише малюнок, але так і не змогла наважитися пройтися по ньому", - сказала місцевим ЗМІ один з перехожих. Китайський художник Ху К ... Читать дальше »
Категорія: Най... | Переглядів: 5286 | Додав: X-Ray | Дата: 03/Лют/2012 | Коментарі (0)

«Безголове курча Майк» (Mike the Headless Chicken) (квітень 1945 - березень 1947), також відомий як «Чудо-Майк» (Miracle Mike), був півнем породи віандот, який прожив 18 місяців після того, як йому практично повністю відрубали голову . У це складно повірити, але цей випадок був офіційно задокументований обстежили Майка фахівцями університету Юти, що знаходиться в Солт-Лейк Сіті.

Історія самого незвичайного півня в світі бере свій початок 10 вересня 1945 року на фермі Лойда Олсена (Lloyd Olsen), яка перебувала в місті Фрут, штат Колорадо, США. Дружина Лойда запросила на вечерю свою матір і попросила чоловіка забити з цієї нагоди саму жирну курку в курнику. Переводити куряче м'ясо на тещу Лойд порахував марнотратним заняттям і вибрав як своєї жертви молодого півня (5.5 місяців) на прізвисько Майк. При відсіканні голови у Лойда здригнулася рука і сокира пройшов повз яремної вени, залишивши недоторканими одне в ... Читать дальше »
Категорія: Світ тварин | Переглядів: 6866 | Додав: X-Ray | Дата: 03/Лют/2012 | Коментарі (0)

Художниця Бові Лі (Bovey Lee) продовжує традиції китайського мистецтва "Цзяньчжу" - вирізання візерунків з паперу. Бові Лі народилася в Гонконгу, зараз живе і працює в США. З дитинства захоплювалася китайської каліграфією, живописом і малюванням. Вивчаючи майстерність художника і цифрове мистецтво, отримала два ступені магістра. І зараз увесь свій час присвячує клопіткій і трудомісткій роботі вирізання складних візерунків і цілих картин з білосніжного рисового паперу. Як зразок художниця використовує фотографії, картини з Інтернету, ілюстрації з книг і журналів. Вона підкладає відсканований шаблон під лист рисового паперу і акуратно й ретельно вирізає зображення за допомогою спеціального ножа з одинадцятьма лезами.... Читать дальше »
Категорія: Людина | Переглядів: 5750 | Додав: X-Ray | Дата: 02/Лют/2012 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 5 6 »